Baraże dla nas!

06:43

Dnia 1 grudnia odbyły się kwalifikacje do walki o tytuł Mistrzostw Opola w Piłce Siatkowej kobiet. Nasze dziewczyny uplasowały się na drugim miejscu w tabeli, co dało nam wejście do baraży, które odbędą się 10 grudnia (w środę) w hali sportowej LO VI. Eliminacje odbywały się w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym Nr II w Opolu.

Pierwsze spotkanie zaczęło się od pojedynku naszej szkoły z faworytem grupy - LO II. W secie pierwszym zawodniczki podopiecznej Pani Aleksandry Maciąg zapewniły sobie sporą przewagę. Prowadziły 5:0, a następnie 7:2. Dalsza część seta była odrabianiem strat przez siatkarki z LO2. Set padł łupem przeciwniczek.

W drugim secie mogliśmy ujrzeć dobrą grę dziewczyn z LO2, które mocną zagrywką odrzuciły nasze zawodniczki od siatki, dzięki czemu stworzyły sobie dobre warunki do gry, wygrywając całe spotkanie. Ale warto pogratulować naszym siatkarkom za wolę walki i determinację w końcówce.

LO 2 - ZSZ nr 4 2:0 (25:20, 25:22)

Następny mecz rozgrywany był z przeciwniczkami z ZSZ Staszica. Nasze zawodniczki walczyły o być albo nie być w tym turnieju. Pierwszy set nie przysporzył żadnych problemów, wszystkie piłki wchodziły w pomarańczowe boisko przeciwniczek, każda dziewczyna z naszej drużyny dołożyła swoją cegiełkę. Drugi set już nie był tak spokojny jak pierwszy i już zanosiło się na tie-break, lecz nasze zawodniczki z chłodną głową i zdeterminowaniem dogoniły przeciwniczki, a nawet je przegoniły, wygrywając seta do 23.

ZSZ nr 4 - ZSZ Staszic (25:8, 25:23)

Gratulujemy dostania się do baraży i trzymamy mocno kciuki za wyjście z trudnej grupy!